«Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади»

Проект «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади» став можливим в результаті перемоги АЕРК в грантовому конкурсі «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», який проводився в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Термін дії проекту: 01.02.2017р. – 30.06.2017р.

Діяльність проекту спрямована на вирішення проблеми недостатнього рівня міжрегіональної співпраці, як між недержавним сектором так і між органами влади та місцевого самоврядування, що завжди негативно впливає на загальний розвиток суспільства. Місцеві громади часто намагаються вирішувати свої проблеми економічного чи соціального розвитку наодинці, що не завжди гарантує успішність та якість досягнення результатів. Практична реалізація в Україні нової регіональної політики передбачає новий формат відносин між різними регіонами країни, тому підтримка та розвиток співпраці між різними регіонами є необхідною для поліпшення якісних та кількісних результатів.

В рамках проекту відбулися ряд інформаційних та навчальних заходів, що сприяли налаштуванню партнерських відносин між представниками громадських організацій та органів місцевого самоврядування – інформаційні сесії, творчі конкурси, ознайомчі комунікативні візити та робочі зустрічі у форматі круглого столу.

Мета проекту. Налаштування міжрегіональної співпраці з метою спільної діяльності для демократичних перетворень в Україні, захисту прав громадян та протидії корупції.

Завдання 1. Залучити представників цільових груп до заходів по захисту та просуванню прав людини, протидії корупції та громадянської освіти.

Завдання 2. Інформувати місцеві громади на тему громадянської освіти, протидії корупції та процесів децентралізації.

Завдання 3. Налаштувати міжрегіональну співпрацю з метою реалізації спільних проектів та впровадження громадських ініціатив.

Результати проекту:

За результатами робочих зустрічей партнери з двох регіонів проекту поспілкувались та отримали інформацію стосовно спільних проблем в сфері захисту прав людини, громадянської освіти, процесів об’єднання громадян, які притаманні двом регіонам, а також заявили про намір в подальшому реалізовувати спільні ініціативи та проекти, спрямовані на міжрегіональну співпрацю та вирішення схожих проблем в обох регіонах проекту.

Учасники взаємних візитів мали змогу ознайомитись з кращими практиками та особливостями економічного та соціального розвитку окремих громад Дніпропетровщини та Івано-Франківщини. Окремі з них варті детальнішої уваги та вивчення, зокрема, успіхи Павлоградської громади в створенні індустріального технопарку, в підтримці малозабезпечених жителів громади та успіхи коломиян в залученні та реалізації проектів міжнародної технічної допомоги.

Під час інформаційних сесій проекту учасники отримали додаткові знання щодо процесів об’єднання громадян, міжрегіональної співпраці, пріоритетів економічного розвитку під час реформи децентралізації та захисту соціально вразливих груп населення на прикладі місцевих громад Івано-Франківщини.

Програмою візиту було передбачено ознайомлення з особливостями та перспективами туристичного розвитку та рекреаційного потенціалу Коломийщини і Яремчанщини. Представники східного регіону поспілкувались з власниками садиб зеленого туризму в Карпатському регіоні, щоб зрозуміти специфіку розвитку туристичної галузі в регіоні. 

В довгостроковій перспективі діяльність партнерських організацій у проекті є моделлю успішної міжрегіональної співпраці та становить основу для впровадження подальших проектів при співпраці організацій з двох чи більше регіонів України, учасники взаємних візитів напрацювали можливі шляхи подальшої співпраці - укладені угоди, договори, меморандуми про співпрацю та реалізацію спільної діяльності, співпраця між партнерськими організаціями двох регіонів проекту вийшла на новий якісніший рівень, що в подальшому збільшитькількість реалізованих спільних проектів.