«Безпечне та комфортне місто: встановлення системи відеоспостереження в громадських місцях міста Коломиї»

17 жовтня 2016 року у Коломийській міській раді представники спільного проекту Європейського Союзу і Програми розвитку ООН в Україні “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” та громадської організації "Асоціація економічного розвитку Коломийщини" підписали грантову угоду щодо реалізації мікропроекту «Безпечне та комфортне місто: встановлення системи відеоспостереження в громадських місцях міста Коломиї».

Мета проекту: посилення безпеки населення, захисту стратегічних об’єктів та об’єктів забезпечення життєдіяльності міста.

Реалізація даного проекту дозволить оперативно реагувати на факти порушень правил благоустрою міста, а також проводити контроль за дотриманням належного санітарного стану, збереженням комунального майна та елементів благоустрою. Проектом передбачено, що у Коломиї до кінця цього року встановлять 32 сучасні “розумні” відеокамери на 10 перехрестях, де спостерігається інтенсивний рух транспорту і масове скупчення людей. Інформація з відеокамер в режимі он-лайн передаватиметься на монітор (пульт), а також архівуватиметься та зберігатиметься.

Загальна вартість проекту становить близько 830 тисяч грн. Грантова угода передбачає співфінансування, тобто з міського бюджету на цей проект мають виділити 215 тисяч грн., а програма ПРООН надає понад 620 тис. грн. безповоротної фінансової допомоги.

11 листопада 2016 року відбулося засідання тендерного комітету з конкурсного відбору для постачання товарів у межах цього мікропроекту. За  результатами конкурсу обрано переможця для придбання відеокамер та комплектуючого обладнання. 

Нагадуємо, що раніше Коломия, першою серед інших міст України, підготувала та подала заявку для участі у конкурсі «Розумні міста», який розпочався в середині цього року. Метою даного конкурсу було створення та впровадження ініціатив, спрямованих на поліпшення життєдіяльності міської інфраструктури і умов для життя населення.