Представники міської ради та громадськості обговорили особливості функціонування інтерактивної карти міста

16 січня 2018 року в конференц-залі Коломийського Бізнес-центру відбулась друга спільна робоча зустріч у форматі «круглого столу» для визначення адміністративних процедур роботи інтерактивної карти та обговорення промоційних продуктів в рамках проекту «Створення умов для легкого і вільного доступу до інформації про власність громади», який реалізується Асоціацією економічного розвитку Коломийщини за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

До участі в роботі круглого столу, окрім команди проекту, були також запрошені представники окремих відділів міської ради, які долучені до реалізації проекту та представники громадськості міста. Участь в заходах проекту представників структурних підрозділів міської влади є важливою для подальшої роботи веб-ресурсу. Вони будуть вносити необхідні дані та коригувати інформаційне наповнення карти після завершення проекту.

Метою конкретної зустрічі було продовжити обговорення адміністративних процедур роботи веб-ресурсу та уточнення набору даних об’єктів, що відображені на інтерактивній карті: об’єкти громадської нерухомості, земельні ділянки, туристичні об’єкти. Також обговорено питання подальшого формату та безпосередньо роботи інтерактивної карти. Під час зустрічі присутні повідомлені про попередні результати проекту та про заходи, що відбулися раніше.

В процесі роботи «круглого столу» напрацьовано ряд ідей щодо розробки друкованих промоційних матеріалів проекту, зокрема інформаційної продукції для туристів чи потенційних інвесторів. Під час роботи зазначено, що один із задіяних відділів міської ради, після завершення даного проекту, матиме визначальний вплив для адміністрування веб-ресурсу. Він же відповідатиме за наповнення карти, корегування  та оновлення інформації. Обговорено необхідність та можливість розширення в подальшому інформативності даного веб-ресурсу шляхом нанесення на карту додаткових інформаційних блоків, що буде корисним не лише для місцевої громади, а й для туристів та потенційних інвесторів. Одним з таких блоків, для прикладу, може бути інформація про особливості транспортного сполучення в місті чи про окремі об’єкти соціальної інфраструктури. Важливим моментом роботи інтерактивної карти вказано налаштування можливості зворотного зв’язку з громадськістю. Таким чином, активні жителі міста братимуть участь не лише в користуванні ресурсами карти, а й в її наповненні додатковою інформацією, яка проходитиме модерування та буде розміщена на веб-ресурсі.     

Під час роботи  «круглого столу» також обговорено формат та наповнення друкованої промоційної продукції, яка передбачена у проекті. Вона міститиме інформацію про проект та його результати, а також це має бути рекламний інформаційний продукт з великою кількістю фотоматеріалів, корисний для туристів та потенційних інвесторів.

Учасниками даного діалогу стали представники як громадських організацій, так і установ органів місцевого самоврядування, адже тільки через співпрацю всіх зацікавлених сторін можна досягнути більшого ефекту в процесі вирішення проблем місцевих громад. 

Питання, розглянуті під час роботи круглого столу, є важливими для подальшої діяльності проекту та, в кінцевому результаті, сприятимуть подальшій відкритості місцевої влади та полегшенню вільного доступу до публічної інформації.