Співпраця АЕРК та міської ради над впровадженням системи відкритих даних у проекті «Дані міст»

Представник Асоціації економічного розвитку Коломийщини разом з учасниками від інших недержавних організацій, активістами громадського руху міста та працівниками ряду структурних підрозділів міської ради взяв участь в роботі OPENDATA-інтенсиву – тренінгового заняття на тему оприлюднення відкритих даних та роботи з ними.

Організаторами даного заходу у проекті «Дані міст» є Громадянська мережа ОПОРА  та некомерційна організація TechSoup. Тренігове заняття проводилось в першу чергу для працівників відділів міської ради, які в рамках проекту «Дані міст» працюватимуть над створенням відкритих баз даних та впровадженням у Коломиї політики відкритих даних. Увага присутніх була зосереджена на наступних розділах:

  • нормативна база, що регулює в Україні політику відкритих даних;
  • формати даних і машиночитність;
  • робота з OPENREFINE (чистка даних);
  • дата-середовище: де шукати підтримку.

За словами керуючого справами виконкому Тараса Кухтара, для міської ради це чудовий досвід співпраці із неурядовими організаціями та можливість отримати необхідні знання і практичний досвід у роботі з відкритими даними.

Координатор проектів організації TechSoup Недім Юсейнов і представник ГМ ОПОРА Григорій Сорочан консультували присутніх, як правильно структурувати дані та потім використовувати їх, а також чим відрізняються відкриті дані від відкритості влади.

За матеріалами відділу інформаційної політики Коломийської міської ради