Триває робота над створенням геопросторового веб-порталу міста Коломиї

29 листопада 2017 року в Коломийському бізнес-центрі ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини» спільно з працівниками Коломийської міської ради провели шосте розширене експертне засідання в рамках проекту, який реалізується в м.Коломиї за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Під час чергового засідання запрошені учасники та експерти продовжували роботу над впорядкуванням структури веб-ресурсу – інтерактивної карти міста, що відображає окремі об’єкти міської інфраструктури та інші набори даних. В процесі роботи присутні представники міської ради, громадськості,  залучені експерти в сфері нерухомості та туризму обговорювали та визначали кількісно-якісні характеристики наборів даних геопорталу міста.

Представники міської ради висловили своє бачення карти, як своєрідної електронної  бази корисних даних, що є зручною та доступною для представників влади і громадськості. Учасники засідання від окремих структурних підрозділів міської ради запропонували створювати даний веб-ресурс більш інформативним, що включатиме додаткові групи об’єктів, які можуть бути цікавими та корисними для майбутніх користувачів. Окрім вже визначених об’єктів туризму, земельних ділянок та об’єктів громадської нерухомості, розміщених у вигляді доступної для користування інтерактивної карти, запропоновано розміщувати інформацію про дані земельного кадастру, місця розміщення реклами, соціально-культурні та адміністративні об’єкти, транспортні мережі міста тощо.

Також під час засідання учасники продовжили ознайомлення з кращими практиками та досвідом у створенні схожих веб-ресурсів та додали свої рекомендації щодо використання отриманих даних.

Під час засідання керуючий у справах виконкому міської ради Тарас Кухтар зазначив, що вся зібрана у проекті інформація стосовно громадської нерухомості міста, дані про власність місцевої громади, які розміщені он-лайн, сприяють прозорості місцевого врядування, довірі жителів міста до представників влади. А співпраця місцевої влади та громадськості виступає рушійною силою у процесі економічного зростання міста та стимулює залучення внутрішніх та зовнішніх бізнес-інвестицій. Це, в свою чергу, посилює синергетичний ефект у процесі вирішення місцевих проблем громади.

Результати даного експертного засідання у вигляді рекомендацій команда проекту  підготує для передачі розробникам карти - системним адміністраторам з метою внесення змін у  тестовій моделі карти, що поліпшить загальне сприйняття веб-ресурсу.

Напрацьовані під час заходу ідеї та рішення, становлять цінність для подальшої діяльності проекту та отримання додаткових результатів, які у вигляді головного продукту проекту – інтерактивної  карти сприятимуть зручності жителям та гостям міста у вільному доступі до публічної інформації.