Форум «КАРПАТИ DOBRE Буст: Розвиток громад та їх економіки» для ОТГ Івано-Франківщини

Два дні, 08 та 09 листопада 2017 року, в готелі «Карпатські зорі», що в місті Яремче відбувався форум «КАРПАТИ DOBRE Буст: Розвиток громад та їх економіки» для об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області.

Організатором форуму є ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини», що виступає як організація-лідер, яка протягом року впроваджуватиме компонент Програми DOBRE – Місцевий Економічний Розвиток (DOBRE Local Economic Development) на території Івано-Франківської області. Завдяки даному компоненту сім новоутворених об’єднаних територіальних громад області зможуть отримати додатковий ресурс для економічного розвитку  своїх громад.

В програмних заходах форуму взяли участь делегати від місцевих територіальних громад Івано-Франківської  області. Свої досягнення та успішні практики присутнім також змогли продемонструвати підприємці - представники  локального  бізнесу (місцеві торгові марки, локальне виробництво, еко-підприємництво).

Учасників форуму привітали представники Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Програми DOBRE, які побажали організаторам та представникам від місцевих громад успішної та плідної співпраці, нових знань та навичок.

З мотиваційною промовою щодо сталого розвитку «Чи готова Ваша громада до економічного розвитку?» перед учасниками виступив д-р. Богдан Будзан, Академік Української академії наук у галузі стратегічного менеджменту.

Програмою першого дня форуму учасникам запропоновано попрацювати в робочих групах з метою ознайомлення з інструментами сприяння розвитку громад, їх економіки та залучення громадськості до процесу розвитку місцевих громад.

Наступний день форуму передбачав ознайомлення учасників з можливостями та перспективами залучення додаткового фінансування через впровадження грантів і програм міжнародної технічної допомоги та, зокрема, можливості для громад від співпраці з Програмою DOBRE (Децентралізація приносить кращі результати та ефективність).

Під час оглядової поїздки в рамках форуму для учасникам надавалась можливість безпосередньо поспілкуватися з представниками сучасного та інноваційного бізнесу Прикарпатського регіону, щоб оцінити та побачити позитивний ефект і результативність від співпраці бізнесу, влади та громадськості на конкретних прикладах.

 

Довідково:

Програма DOBRE виконується Глобал Комьюнітіз (Global Communities) як п’ятирічний проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)  «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).  Програма спрямовує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ) краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залучення громадян до процесів прийняття рішень та участі в суспільному житті громади.