У проекті АЕРК презентовано тестову модель інтерактивної карти міста

20 жовтня 2017 року в Коломийському бізнес-центрі ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини» спільно з працівниками Коломийської міської ради провели п'яте розширене експертне засідання в рамках проекту «Створення умов для легкого і вільного доступу до інформації про власність громади», який реалізується в м.Коломиї за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

В рамках проведеного засідання учасникам представлені результати попередньої спільної діяльності персоналу проекту та залучених експертів у вигляді тестової версії інтерактивної карти. Карта створена у вигляді геопорталу, на якому відображені шари даних з необхідною інформацією щодо об’єктів, що передбачені даним проектом (туризм, земельні ділянки та об’єкти громадської нерухомості) та, додатково, може бути відображена інша інформація, дані та об’єкти, що є необхідними для використання жителями місцевої громади.

Учасники засідання, зокрема, представники міської ради висловили свої зауваження та рекомендації стосовно загального бачення веб-продукту, який повинен стати зручним в користуванні з доступною інформацією для влади та громадськості. Зокрема, запропонували створити можливість отримання зворотного зв’язку з громадськістю з метою врахування думки жителів громади.  

Під час роботи експерти проекту запропонували зробити даний веб-ресурс інформативнішим, адже згідно з попереднім досвідом роботи, представників місцевої громади цікавить також інформація стосовно розміщення інших об’єктів, що можуть в подальшому відображатись на карті – адміністративних будівель, місць для відпочинку, для паркування, медичних та освітніх закладів, транспортних маршрутів, відображення виборчих округів та бюджетних витрат у місті тощо.

Під час експертного засідання вивчено ряд важливих зауважень і рекомендацій учасників та експертів, які знайдуть своє відображення в подальшій роботі над проектом та на інтерактивній карті. Учасники попередньо визначили необхідну кількість набору даних стосовно розміщення об’єктів, туризму, громадської нерухомості та земельних ділянок. Ця кількість може змінюватись в подальшому відповідно до потреб громади та появи додаткової інформації.

В результаті засідання відзначено ефективність співпраці органів місцевого самоврядування та громадських організацій в сфері впровадження інноваційних методів е-урядування та запропоновано долучати до впровадження проектів та ініціатив по вирішенню проблем місцевої громади представників інших громадських організацій та активістів громадського руху міста.

Напрацьовані під час засідання рекомендації, є корисними та необхідними для подальшої діяльності проекту та отримання додаткових результатів, що будуть відображені на геопорталі. Інформація та дані, відображені на інтерактивній карті стосовно об’єктів, що є власністю місцевої громади, сприяють прозорості діяльності органів місцевого самоврядування та посилюють довіру жителів міста до місцевої влади.