Проведено чергове експертне засідання в рамках проекту АЕРК

29 вересня 2017 року в Коломийському бізнес-центрі ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини» спільно з працівниками Коломийської міської ради провели четверте розширене експертне засідання в рамках проекту «Створення умов для легкого і вільного доступу до інформації про власність громади», який реалізується в м.Коломиї за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Під час чергового засідання запрошені учасники та експерти продовжували роботу над визначенням та обговоренням об’єктів туризму, земельних ділянок та об’єктів громадської нерухомості, що будуть оприлюднені у вигляді доступної для користування інтерактивної карти, яка включатиме всю інформацію про громадські будівлі, вартість оренди офісів та приміщень, актуальний перелік нерухомості та можливість заявити про потреби будівлі в ремонті тощо. Представники міської ради висловили своє бачення карти, як своєрідної електронної  бази корисних даних, що є зручною та доступною для влади та громадськості. Кожен може бачити, як використовуються громадські будівлі та землі і знати, що дана інформація є актуальною.

Учасникам засідання представлені результати конкурсу-квест, що проводився із залученням активної молоді міста. Систематизовані за допомоги експертів результати та інша інформація розміщуються на інтерактивній карті. Учасники засідання продовжували ознайомлення з кращими практиками та досвідом у створенні схожих веб-ресурсів та додали свої рекомендації щодо використання отриманих даних. Обговорили та запропонували визначити необхідну кількість набору даних стосовно розміщення об’єктів громадської нерухомості та земельних ділянок. Представники команди проекту  підготували набір інформації та даних для передачі розробникам карти-системним адміністраторам з метою виготовлення тестової моделі карти, що дозволить скласти розуміння та загальне сприйняття веб-ресурсу.

Під час експертного засідання зазначено, що вся зібрана у проекті інформація стосовно громадської нерухомості міста, дані про власність місцевої громади, які розміщені он-лайн, сприяють прозорості місцевого врядування, довірі жителів міста до представників влади  та стимулюють залучення внутрішніх та зовнішніх бізнес-інвестицій.

Під час експертного засідання запропоновано активізувати співпрацю органів місцевого самоврядування та громадських організацій в сфері впровадження е-урядування, що посилить синергетичний ефект у процесі вирішення місцевих проблем громади. А також залучати активістів громадського руху, зокрема молоді, з метою пошуку додаткової інформації стосовно громадських активів, в тому числі стосовно використання коштів міського бюджету. Напрацьовані під час заходу ідеї та рішення, становлять цінність для подальшої діяльності проекту та отримання додаткових результатів,  які у вигляді головного продукту проекту – інтерактивної  карти сприятимуть зручності жителям та гостям міста у вільному доступі до публічної інформації.