Робоча група проекту АЕРК визначала адміністративні процедури для роботи інтерактивної карти

31 серпня 2017 року в Коломиї відбулась перша робоча зустріч у форматі «круглого столу» для визначення адміністративних процедур роботи веб-ресурсу – інтерактивної карти в рамках проекту «Створення умов для легкого і вільного доступу до інформації про власність громади», який реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Участь в роботі круглого столу взяли представники всіх партнерських сторін, за співпраці яких реалізується даний проект, зокрема місцева влада та громадськість. Важливою в роботі була участь представників Коломийської міської ради, як партнера проекту та однієї із зацікавлених сторін, яка буде підтримувати роботу веб-ресурсу після завершення проекту, оновлюючи дані, що надходитимуть від її структурних підрозділів. На початку зустрічі присутні повідомлені про попередні результати проекту, про заходи, що відбулися раніше та яких результатів вдалося досягти.

Метою даної зустрічі було визначити та обговорити адміністративні процедури згідно з обраними групами об’єктів інтерактивної карти: об’єкти громадської нерухомості, земельні ділянки, туристичні об’єкти, а також щодо подальшого формату та роботи безпосередньо інтерактивної карти.

Напрацьовані під час роботи ідеї та рішення матимуть визначальне значення та вплив на те, яким чином здійснюватиметься модерація та адміністрування веб-ресурсу. Представники міської ради висловили пропозицію одним з нормативних документів закріпити за діяльністю інтерактивної карти один з профільних підрозділів та виокремити спеціалістів, що відповідатимуть за наповнення карти, корегування  та оновлення інформації після завершення проекту АЕРК. Обговорено можливість в майбутньому розширення інформативності даного веб-ресурсу шляхом використання додаткових шарів з інформацією, що буде корисною не лише представниками місцевої громади, а й туристам та потенційним інвесторам. Одним з таких шарів може бути інформація для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Важливим моментом робоча група вважає необхідність зворотного зв’язку з громадськістю шляхом створення можливості для активних жителів міста додавання корисної інформації про громадські активи чи іншу корисну  інформацію, що відповідає формату інтерактивної карти та, що в свою чергу, проходитиме процес модерування.

Ідеї та рішення, прийняті під час роботи круглого столу, є важливими для подальшої діяльності проекту та, в загальному, сприятимуть громадськості у вільному доступі до публічної інформації. А спільна участь в заходах представників громадських організацій і влади демонструє ефективність такої співпраці та створює додаткові можливості для подальшої співпраці в процесі вирішення проблем місцевих громад.