Презентація нового проекту від АЕРК

27 червня 2017 року в м.Коломиї відбулась презентація спільного проекту Асоціації економічного розвитку Коломийщини та Коломийської міської ради «Створення умов для легкого і вільного доступу до інформації про власність громади».  Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні (https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/democracy-grants-uk/).

На презентацію були запрошені  працівники структурних підрозділів Коломийської міської ради, представники недержавних організацій та ЗМІ. Команда проекту представила для присутніх головну мету, завдання та очікувані результати.

Новий проект АЕРК та міської влади передбачає сприяти відкритості влади та е-урядуванню шляхом створення електронного продукту (веб-порталу), що допоможе громадськості реалізувати можливість вільного та зручного доступу до публічної інформації. Адже, на сьогодні, доступ до даних та інформації щодо громадських будівель, багатоквартирних будинків, іншої громадської нерухомості, доступної для оренди або купівлі, земельних ділянок, які перебувають у власності місцевої громади Коломиї, є недостатньо ефективним та зручним для громадськості. Окрім того, багато інформації є застарілою та неактуальною.

Для того, щоб отримати інформацію про той чи інший громадський об'єкт, жителям міста необхідно подати запит та затратити багато часу, що створює певне середовище, яке не стимулює громадян до цих запитів. Це є застарілим і неефективним процесом отримання інформації, яка повинна бути доступною для громадськості. Такої ж думки заступник міського голови Олег Дячук, який бачить даний проект спрямованим на те, щоб заповнити прогалину в інформаціїйному просторі про вільні приміщення, земельні ділянки, щоб можна було розробити туристичні маршрути, володіючи даними, які знаходяться на одному зручному веб-ресурсі. Саме цю прогалину передбачено заповнити під час реалізації нового проекту. Коломия, як місто, привабливе для бізнесу, туризму  та інвестицій,  потребує ефективного інструменту для надання допомоги в отриманні інформації про громадські активи.  

Під час реалізації проекту буде зібрано актуальну детальну інформацію про будівлі та землі, що знаходяться у власності громади міста, а також туристичні об’єкти та атракції. Далі ця інформація публікується у вигляді простої  в навігації інтерактивної карти.

Спільно з міською радою у проекті передбачено провести освітню кампанію для громадськості та визначити правила і процедури стосовно адміністрування і роботи веб-ресурсу, а також розробити посібник для громадськості по роботі з веб-сайтом та інтерактивною картою.

Створена у проекті електронна база даних буде легкою та зручною для користування. Кожен зможе бачити, як використовуються громадські будівлі та землі і знати, що дана інформація є актуальною та коректною. Дані про власність громади, які розміщені он-лайн, сприятимуть прозорості місцевого врядування та залученню додаткових внутрішніх і зовнішніх бізнес-інвестицій.

Під час презентації було акцентовано на ефективності співпраці громадськості та міської влади в процесі вирішення проблем місцевої громади, яка буде посилюватися в подальшій реалізації проекту.

Більше - в сюжеті телеканалу "НТК":

https://www.youtube.com/watch?v=HpdwSRlWxAM