Партнерський візит в Коломию делегації з Дніпропетровщини

В рамках проекту Асоціації економічного розвитку Коломийщини  «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади» з 20 по 23 червня 2017 року в Коломиї перебувала делегація партнерів проекту з міст Павлоград і Тернівка Дніпропетровської області.

Метою та завданням візиту було налаштування нових партнерств, обговорення ідей спільних проектів, зустрічі з представниками місцевих громад на Коломийщині, ознайомлення з особливостями економічного та соціального розвитку в регіоні та можливість презентувати потенціал і можливості для співпраці всіх партнерських сторін, що були залучені до впровадження заходів проекту.

Питання, що обговорювались на зустрічах, стосувались проблем та перспектив міжрегіональної співпраці, орієнтованої на демократичні перетворення в Україні, освіту громадян в сфері захисту прав громадян та протидії корупції. 

Програмою візиту було передбачено зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування та виконавчої влади по налаштуванню контактів та напрацюванню ідей спільних проектів. На комунікативних зустрічах були присутні представники відділів та управлінь міської та районної рад, районної державної адміністрації. Зокрема, учасники делегації з Дніпропетровщини завітали до Коломийської ратуші, де мали зустріч з працівниками відділу економіки та муніципального розвитку і відділу інвестиційної політики, зовнішньоекономічної діяльності та енергозбереження.

Учасники делегації з Дніпропетровщини, зокрема представники громадських організацій «Агенція економічного та соціального розвитку м.Тернівки» та «Велосипедна Асоціація Павлограда» взяли участь в підсумковій конференції проекту. Програма конференції передбачала обговорення особливостей міжрегіональної співпраці в сучасних реаліях та проблем і перспектив розвитку в окремих новостворених територіальних громадах.  Присутнім було презентовано результати, отримані в процесі реалізації проекту та представлено презентації міст - партнерів, залучених до впровадження проекту в Івано-Франківській та Дніпропетровській областях.

Під час партнерського візиту учасники з Тернівки і Павлограда мали можливість ознайомитись з особливостями та перспективами туристичного та рекреаційного потенціалу Коломийщини і Яремчанщини, відвідали садиби зеленого туризму, поспілкувались з приватними підприємцями про специфіку роботи цих відпочинкових комплексів. Учасники візиту завітали до офісу багаторічних партнерів АЕРК «Центру соціальних та ділових ініціатив» у м.Яремче, де ознайомились з найуспішнішими та діючими проектами, поділились планами на майбутнє і висловили сподівання на подальшу співпрацю і можливість втілення спільних проектів, а також відвідали найбільш популярні туристичні місця та атракції Яремчанського регіону.  

Візит партнерських організацій з Дніпропетровщини продемонстрував необхідність розширення співпраці між різними регіонами країни, адже, об’єднуючи ресурси та потенціал, громади істотно посилюють власні можливості для вирішення місцевих проблем і роблять суттєвий крок до успішності реформ та власного економічного зростання, забезпечення соціально-економічного, культурного розвитку територій, підвищення якості життя населення на основі спільних інтересів та цілей.

 

Довідково:

Грантовий конкурс «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», проводився в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Адміністратором грантового конкурсу виступив Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» (http://ci-center.org) з міста Перечин Закарпатської області.

Проект АЕРК «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади» спрямований на вирішення проблеми недостатнього рівня міжрегіональної співпраці як між недержавними організаціями так і між органами влади та місцевого самоврядування.

Діяльність проекту була зосереджена у двох територіальних локаціях -  в окремих громадах Івано-Франківщини, де реалізацію заходів здійснювала Асоціація економічного розвитку Коломийщини та громадах Дніпропетровщини, за активної участі партнерів проекту – громадських організацій  «Агенція економічного та соціального розвитку м.Тернівки» та «Велосипедна Асоціація Павлограда».

В рамках проекту відбулися ряд заходів з метою налаштування партнерських відносин між представниками громадських організацій та органів місцевого самоврядування – інформаційні сесії, творчі конкурси, ознайомчі комунікативні візити та робочі зустрічі у форматі круглого столу.