Підсумкова конференція "Пропаганда толерантності в суспільстві, врегулювання суперечок та розбіжностей між регіонами"

21 червня 2017 року в м.Коломиї відбулась підсумкова конференція проекту Асоціації економічного розвитку Коломийщини «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади». Захід, що проводився спільно з громадською організацією «Space Up Kolomyia», викликав зацікавлення у представників громадськості та влади міста Коломиї, а також територіальних громад Коломийщини. 

Учасники конференції з громад Коломийщини, представники громадськості та органів місцевої влади вітали гостей заходу - делегацію з Дніпропетровської області, яка в рамках зворотнього партнерського візиту завітала до коломийської громади. Присутніх ознайомили із здобутками проекту, що був спрямований на розвиток міжрегіональної співпраці з метою пропагування кращого розуміння та врегулювання суперечок між різними регіонами, зокрема, між громадами сходу та заходу країни. Пошук шляхів до зменшення та подолання міжрегіональних конфліктів, стимулювання до співпраці між представниками окремих територіальних громад в різних регіонах країни, реалізація спільних проектів та ініціатив, ознайомлення з кращими практиками в розвитку місцевих громад - всі ці напрями діяльності стимулюють економічний розвиток як окремих громад, так і країни в цілому та створюють унікальне толерантне середовище в суспільстві.

Зокрема, участь в роботі конференції взяли представники партнерських організацій з міст Павлоград і Тернівка, що у Дніпропетровській області. Також участь взяли працівники структурних підрозділів Коломийської міської ради, районної державної адміністрації та районної ради, представники місцевих недержавних організацій та новоутворених об’єднаних територіальних громад Коломийщини, активісти громадського руху та ЗМІ. 

З вітальними промовами та побажаннями для учасників виступили: Віталій Галайчук - виконавчий директор АЕРК, який подякував всім, хто допомагав впроваджувати проект та брав участь в заходах; Олександр Волошинський - експерт програми ПРОМІС, який вже має позитивний досвід роботи з організаціями Коломийщини і Дніпропетровщини, зокрема міст Павлограда та Тернівки; представниця від Коломийської РДА Надія Корженко, яка акцентувала на ефективності та результативності спільних проектів громадськості та органів влади і вручила гостям з міст-партнерів пам’ятні подарунки від коломийської громади.

Під час роботи присутні ознайомились з результатами проекту на Коломийщині, в інших партнерських регіонах та обговорили не лише успіхи та позитивні моменти, а й проблеми, що заважають повноцінній міжрегіональній співпраці. В процесі роботи учасники від Коломийщини та Дніпропетровщини висловили готовність і надалі впроваджувати спільні ініціативи громадськості та влади, спрямовані на розвиток міжрегіональної співпраці та налагодження співпраці громадян і органів місцевої влади.

Учасники конференції зазначили, що реалізація різного роду міжрегіональних проектів - економічних, соціальних, інфраструктурних чи культурних та інших, сприятиме поліпшенню соціально-економічної ситуації в різних регіонах країни, зокрема, посиленню економічної взаємодії проблемних (сільських, віддалених) територій із більшими містами та регіонами-лідерами. Міжрегіональна співпраця дає можливість ефективніше використовувати наявні економічний і ресурсний потенціали та покращувати самодостатність  місцевих громад.  

Впродовж конференції присутні мали можливість ознайомитись з виставкою кращих творчих робіт учасників міжрегіонального конкурсу малюнків «Україна – очима дітей», що проводився в рамках даного проекту. По завершенню конференції відбулась церемонія відзначення переможців, які були нагороджені грамотами, пам’ятними призами та каталогами кращих робіт, розробленими в рамках даного проекту.

Більше інформації в сюжеті телеканалу "НТК"

https://www.youtube.com/watch?v=5Hkl3wRE9OU

Фотозвіт:

Довідково:

Грантовий конкурс «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», проводився в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Адміністратором грантового конкурсу виступив Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» (http://ci-center.org) з міста Перечин Закарпатської області.

Проект АЕРК «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади» став одним з переможців конкурсу та спрямований на вирішення проблеми недостатнього рівня міжрегіональної співпраці як між недержавними організаціями так і між органами влади та місцевого самоврядування.

Діяльність проекту була зосереджена у двох територіальних локаціях -  в окремих громадах Івано-Франківщини, де реалізацію заходів здійснювала Асоціація економічного розвитку Коломийщини та громадах Дніпропетровщини, за активної участі партнерів проекту – громадських організацій  «Агенція економічного та соціального розвитку м.Тернівки» та «Велосипедна Асоціація Павлограда».

В рамках проекту відбулися ряд заходів з метою налаштування партнерських відносин між представниками громадських організацій та органів місцевого самоврядування – інформаційні сесії, творчі конкурси, ознайомчі комунікативні візити та робочі зустрічі у форматі круглого столу.