Партнерський візит представників АЕРК в Дніпропетровську область

Продовжується реалізація проекту  Асоціації економічного розвитку  Коломийщини «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади», головною метою якого є налаштування міжрегіональної співпраці для спільної діяльності, розвитку та демократичних перетворень в Україні, захисту прав громадян та протидії корупції.

Одними із завдань проекту було інформувати місцеві громади в різних регіонах України на теми громадянської освіти, протидії корупції та процесів децентралізації та налаштувати міжрегіональну співпрацю з метою реалізації спільних проектів та впровадження громадських ініціатив. 

Учасники візиту з Коломийщини мали робочі та комунікативні зустрічі з представниками громадськості та органів місцевої влади, на яких представляли проект та його діяльність, що спрямована на пропагування кращого розуміння та врегулювання суперечок між різними регіонами. Пошук шляхів до зменшення та подолання міжрегіональних конфліктів, стимулювання до співпраці між представниками окремих територіальних громад в різних регіонах країни, реалізація спільних проектів та ініціатив, ознайомлення з кращими практиками в розвитку місцевих громад - всі ці напрями діяльності стимулюють економічний розвиток як окремих громад, так і країни в цілому та створюють унікальне толерантне середовище в суспільстві.

Недостатній рівень міжрегіональної співпраці, як між недержавним сектором так і між органами влади та місцевого самоврядування, завжди негативно впливає на загальний розвиток суспільства. Місцеві громади часто намагаються вирішувати свої проблеми економічного чи соціального розвитку наодинці, що не завжди гарантує успішність та якість досягнення результатів. Тож заходами проекту було передбачено створити додаткові можливості  для впровадження міжрегіональних проектів, що сприятимуть поліпшенню соціально-економічної ситуації в регіонах, зокрема, посиленню економічної взаємодії проблемних (сільських, віддалених) територій із більшими містами та регіонами-лідерами. Вивчення позитивного досвіду партнерів в інших регіонах та успішна міжрегіональна співпраця створять більше можливостей ефективніше використовувати наявні економічний і ресурсний потенціали та покращити самодостатність  місцевих громад.      

В рамках даного проекту представники АЕРК, а також відділів Коломийської міської ради, зокрема відділу економіки та муніципального розвитку і відділу інвестиційної політики, зовнішньоекономічної діяльності та енергозбереження відвідали з партнерським комунікативним візитом Дніпропетровщину, зокрема, міста Павлоград та Тернівка.

Заходи, передбачені програмою візиту, відбувалися 22-25 травня 2017 року та дозволили учасникам від Коломийщини ознайомитись з кращими практиками та особливостями економічного та соціального розвитку окремих громад Дніпропетровщини.

Також представники від м.Коломиї презентували потенціал, успіхи і досягнення свого регіону, напрацювати корисні партнерські контакти, що допоможуть в реалізації спільних проектів та в пошуку нових шляхів вирішення проблем місцевих громад.

В роботі  інформаційної сесії від партнерів Дніпропетровщини взяли участь представники місцевої влади, місцевого самоврядування,недержавних організацій та ЗМІ.  Гостей з Коломиї вітав заступник міського голови Павлограда Олександр Радіонов, який порекомендував ознайомитись з особливостями розвитку, з досягненнями та можливостями місцевої громади і висловив готовність міста до співпраці та бажання переймати кращий досвід з інших регіонів країни.

Впродовж сесії учасники отримали корисну інформацію  стосовно перспектив та проблемних моментів,що супроводжують процеси розвитку окремих територіальних громад в Івано-Франківській та Дніпропетровській областях. Під час групової роботи у представників різних регіонів була можливість по новому поглянути на спільні проблеми, запропонувати нові ідеї щодо  шляхів  їх вирішення. Участь у спільних зустрічах представників місцевої влади та громадськості сприяла  налагодженню співпраці та додатковому інформуванню місцевих громад.

Більше інформації в сюжеті ПТРК Павлоградська ТРК:

https://www.youtube.com/watch?v=kC6aLkgYZsg&feature=share

Фоторепортаж: