Завершилась серія тренінгів для активістів громадського руху Коломийщини

Цими днями завершилася серія тренінгових навчань у рамках проекту АЕРК «Об’єднані територіальні громади Коломийщини: створення нових можливостей для вирішення старих проблем» («Uniting the Communities in Kolomyya region: Creating New Opportunities for Solving Old Problems»).

Навчання проходили в період з березня по травень 2017 року на базі санаторно-курортного комплексу "Згарда", що в с.Слобода Печеніжинської ОТГ, тож учасники мали змогу не лише отримати нові знання та навички, а й відчути та осягнути всю привабливу красу та гірський колорит карпатського краю.

Для участі в тренінгах були запрошені представники чотирьох новоутворених об’єднаних територіальних громад Коломийщини. Активними учасниками навчань стали представники місцевого самоврядування, депутати та активісти громадського руху Печеніжинської, П'ядицької, Нижньовербізької і Матеївецької ОТГ, а також ряду інших організацій громадянського суспільства Коломийщини.

Тренінговий курс складався з чотирьох навчальних дводенних сесій, був досить насичений та, що не менш важливо, корисний для учасників. Кваліфіковані тренери навчали учасників основам стратегічного планування та комунікаційної стратегії в місцевих громадах, можливостей створення і підтримки розвитку організацій громадянського суспільства та окремих ініціативних груп. Учасники ознайомились з формами неурядових організацій, їх класифікацією та видами. Також значна увага приділялась вивченню необхідних установчих документів та законодавчих вимог під час реєстрації громадського об’єднання. Вивчались питання оподаткування НУО, трудових відносин в НУО, а також всіх видів звітності  в процесі діяльності НУО. Значна частина матеріалів тренінгів стосувалась вивчення основ фандрайзингу та особливостей управління проектним циклом, тобто засад проектного менеджменту.

Впродовж навчань організатори та тренери висловлювали сподівання на активізацію в громадах представників громадського сектору, які, за результатами отриманих на тренінгах знань та навичок, зможуть успішніше та ефективніше працювати над розвитком своїх громад, зокрема, над  залученням в місцеві громади коштів, в тому числі грантових.

На даний час, окрім теоретичних знань, громади вже отримали й перші практичні здобутки. Зокрема, дві громади - Нижньовербізька і Матеївецька  за участі та сприяння Асоціації економічного розвитку Коломийщини були відібрані в другий тур програми підтримки місцевого самоврядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE).

Також АЕРК спільно з представниками Матеївецької ОТГ підготували проект до Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за тематикою підтримки фермерів та сільськогосподарських виробників. На даний час є зацікавленість цим проектом американською стороною.

Окрім того, за участі АЕРК, ще 4 проектні пропозиції підготовлені для подачі на фінансування до різних  донорських програм. Зокрема, Печеніжинській громаді надали лист підтримки та гарантуємо сприяння до підготовленого проекту до  Посольства Канади в Україні.

Реалізація проекту «Об’єднані територіальні громади Коломийщини: створення нових можливостей для вирішення старих проблем» стала можливою завдяки співпраці добровольця Корпусу Миру США в Україні Майкла Хатчісона та Асоціації економічного розвитку Коломийщини. Фінансову підтримку діяльності забезпечує Корпус Миру США в рамках програми SPA-грантів, яка орієнтована на залучення у місцеві громади додаткового фінансування для вирішення проблем у громадах, які, за визначенням американських волонтерів, є актуальними та потребують вирішення. 

Більше інформації в сюжеті телеканалу "НТК":

https://www.youtube.com/watch?v=FArMPI3g0qs

Фоторепортаж: