Участь представників АЕРК в конференції "Сильні громади - незворотність реформи"

26-27 квітня 2017 року виконавчий директор Асоціації економічного розвитку Коломийщини Віталій Галайчук та експерт АЕРК Наталія Федюк прийняли участь у  Конференції громад USAID Ukraine - USAID Україна DOBRE "Сильні громади - незворотність реформи".

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про партнерство з 25 новими об’єднаними територіальними громадами, яким надаватиме підтримку у процесі децентралізації. USAID допоможе громадам поліпшити якість державних послуг, пожвавити місцеву економіку та підвищити залучення людей у розвиток громад.  Серед 25 громад-переможців – шість з Дніпропетровської, три - з Івано‑Франківської, дві- з Кіровоградської, п’ять - з Миколаївської, шість - з Тернопільської, одна - з Харківської, та дві громади - з Херсонської областей.

Так, поряд із Печеніжинською ОТГ, яка пройшла перший раунд відбору, до команди проекту «DOBRE» були відібрані Метеївецька ОТГ та Нижньовербізька ОТГ, що разом із АЕРК представлятимуть Коломийщину.

У події взяли участь перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, Директор офісу демократії та управління USAID Томас Вайт, разом з представниками 50 об’єднаних територіальних громад, експертів з децентралізації та партнерів програми DOBRE.

"Децентралізація відкриває великі можливості для ваших громад, надаючи додаткову фінансову та адміністративну незалежність", – сказав у привітальному слові  Директор офісу демократії та управління USAID Томас Вайт.  – Однак, зі збільшенням ресурсів, збільшується і відповідальність, як органів місцевого самоврядування, так і  громадян використовувати ці ресурси мудро для створення кращих умов розвитку громад».

«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – п’ятирічна програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні.

Програма DOBRE спрямує більшу частку технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема створюючи умови для нових ОТГ краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити залученість громадян. Програма впроваджується в партнерстві з Українським Кризовим Медіа Центром (УКМЦ), ГО SocialBoost, Фундацією Підтримки Місцевої Демократії, Польща (FSDL/FRDL), Малопольскою Школою Державного Управління при Краківському Університеті Економіки (MSAP/UEK), Національним Демократичним Інститутом (NDI).