Взаємодія органів влади, ЗМІ та організацій громадянського суспільства з метою міжрегіональної співпраці

29 березня 2017 року в конференц-залі Коломийського бізнес центру в рамках нового проекту Асоціації економічного розвитку Коломийщини відбулась робоча зустріч у форматі «круглого столу» за участі керівників та працівників структурних підрозділів Коломийської міської ради, представників недержавних організацій та новоутворених об’єднаних територіальних громад Коломийщини, активістів громадського руху, підприємців та ЗМІ.

Проект «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади» став можливим в результаті перемоги АЕРК в грантовому конкурсі «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», який проводився в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Делегації Європейського Союзу в Україні.

Під час роботи на "круглому столі" присутні ознайомились з метою, завданнями та проміжними результатами проекту в Коломиї, а також в партнерських регіонах Дніпропетровської області. Представлені презентаційні матеріали акцентували увагу учасників не лише на успіхах, а й на тих проблемних моментах, які заважають повноцінній міжрегіональній співпраці, особливо для новостворених ОТГ в умовах децентралізації, а також на можливості уникнення цих проблем чи їх мінімізації. В процесі роботи учасники напрацювали ряд пропозицій та рекомендацій стосовно впровадження спільних ініціатив громадськості та влади у місцевих громадах, що спрямовані на розвиток міжрегіональної співпраці. 

Присутнім на засіданні "круглого столу" представникам громадськості та влади представлено даний проект, як такий, що орієнтований на пропагування кращого розуміння та врегулювання суперечок між регіонами. Проектом буде передбачено створення умов для мінімізації міжрегіональних конфліктів та стимулювання до співпраці між місцевими громадами в різних регіонах країни, реалізації спільних проектів та ініціатив, обміну досвідом та ознайомлення з кращими практиками в розвитку місцевих громад.

Зокрема, представники відділу економіки та муніципального розвитку міської ради рекомендували новоутвореним ОТГ Коломийщини бути більш відкритими у своїй діяльності, вивчати кращий український та європейський досвід розвитку громад, напрацьовувати нові партнерські контакти, впроваджувати спільні ініціативи та проекти, а також підвищувати власні інституційні спроможності. На завершення зустрічі персонал проекту висловив сподівання на громадську підтримку під час подальшої реалізації проекту та можливість і подальшої спільної діяльності і співпраці недержавних організацій з представниками місцевої влади та місцевого самоврядування.

Довідково:

Грантовий конкурс «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», проводився в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за підтримки Європейського Союзу.

Адміністратором грантового конкурсу виступив Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» (http://ci-center.org) з міста Перечин Закарпатської області.

Проект АЕРК спрямований на вирішення проблеми недостатнього рівня міжрегіональної співпраці як між недержавними організаціями так і між органами влади та місцевого самоврядування.

Головною метою проекту є налаштування міжрегіональної співпраці з метою спільної діяльності для демократичних перетворень в Україні, захисту прав громадян та протидії корупції.

Завданнями проекту є:

  • залучити представників цільових груп до заходів по захисту та просуванню прав людини, протидії корупції та громадянської освіти;
  • інформувати місцеві громади на тему громадянської освіти, протидії корупції та процесів децентралізації;
  • створити умови для налаштування міжрегіональної співпраці з метою реалізації спільних проектів та впровадження громадських ініціатив.

Діяльність проекту буде зосереджена у двох територіальних локаціях -  в окремих громадах Івано-Франківщини, де реалізацію заходів впроваджуватиме Асоціація економічного розвитку Коломийщини та Дніпропетровщини, за активної участі партнера проекту «Агенції економічного та соціального розвитку м.Тернівки» та громадських організацій м.Павлоград.

В рамках проекту відбуватиметься ряд інформаційних та навчальних заходів, що сприятимуть налаштуванню партнерських відносин між представниками громадських організацій  та органів місцевого самоврядування – інформаційні сесії, творчі конкурси, ознайомчі комунікативні візити та робочі зустрічі у форматі круглого столу.

Реалізація міжрегіональних проектів сприятиме поліпшенню соціально-економічної ситуації в різних регіонах країни, зокрема, посиленню економічної взаємодії проблемних (сільських, віддалених) територій із більшими містами та регіонами-лідерами. Міжрегіональна співпраця дає можливість ефективніше використовувати наявні економічний і ресурсний потенціали та покращувати самодостатність  місцевих громад.