Посол Канади відвідав Коломийщину

11 березня 2017 року Коломию з офіційним візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Програма перебування Романа Ващука в нашому місті була досить насиченою та важливою для громади міста з точки зору подальшого розвитку та перспектив. Пан Посол зустрічався з представниками місцевої влади та депутатського корпусу, підприємцями краю та громадськими активістами. Присутні на зустрічах коломияни мали можливість особисто поспілкуватися із Романом Ващуком, отримати відповіді на питання, що їх цікавлять, та запропонувати свої ідеї стосовно розвитку міста та співпраці з канадськими партнерами. Також в програмі були відвідини діючих успішних підприємств на Коломийщині та об’єктів, що будуються. Зокрема, Посол Канади відвідав підприємство «ДелСо», яке очолює Голова правління АЕРК Василь Мацьків, де ознайомився з виробничими потужностями та був приємно вражений досягненнями підприємства.

Варто зазначити, що  Роман Ващук – етнічний українець, а  його дружина – родом з Коломийщини, яка теж з радістю відвідала Коломию. Під час візиту Посол побував у Національному музеї Гуцульщини та Покуття та ознайомився з унікальними експонатами, що там розміщені. Після екскурсії музеєм відбулися перемовини з громадськістю, на яких мова йшла про подальшу співпрацю в реалізації проекту «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС). Під час зустрічі говорили про соціально-економічну ситуацію у нашому місті та реалізацію спільних проектів. Спільно із проектом «ПРОМІС» міська рада при співпраці з  громадськими організаціями, зокрема АЕРК, втілила в життя низку локальних проектів.  За словами Романа Ващука проект «ПРОМІС» – не єдина українсько-канадська ініціатива. Ведеться активна співпраця і в інших напрямках діяльності. Загалом у проекті «ПРОМІС» у Івано-Франківській області беруть участь чотири міста: Івано-Франківськ, Коломия, Долина та Яремче. Цього разу посол побував у трьох із них. Відвідини Яремчі планується із наступним візитом.

Для  Романа Ващука було презентовано нову книгу відомого в Коломиї та далеко за її межами знатного гумориста, заслуженого артиста України, члена правління АЕРК Миколи Савчука. З поміж іншого заплановано, пан Посол у супроводі виконавчого директора Асоціації економічного розвитку Коломийщини Віталія Галайчука ознайомився з садибою зеленого туризму - приватним бізнесом родини члена правління АЕРК Романа Бортейчука у селі Слобода Печеніжинської об’єднаної територіальної громади.