Інформаційна сесія проекту "Відкрита громада - шлях до успіху"

09 лютого 2017 року в м.Коломиї в конференц-залі Коломийського бізнес-центру відбулась вже третя інформаційна сесія в рамках реалізації проекту «Відкрита громада – шлях до успіху».

До участі в сесії були запрошені представники відділів, управлінь Коломийської міської та районної рад, районної державної адміністрації, недержавних організацій, ініціативних груп, а також представники ОСББ та новостворених об’єднаних територіальних громад.

Під час роботи присутні отримали вичерпну інформацію про діяльність даного проекту та про діяльність всеукраїнського проекту «Відкрите місто», загалом. Представникам органів місцевого самоврядування та виконавчої влади, активістам громадського руху презентували проміжні результати роботи веб-платформи на території м.Коломиї та розповідали про необхідність та ефективність запровадження інноваційних механізмів участі громадян у вирішенні місцевих проблем на прикладі даного веб-ресурсу.

Презентації містили інформацію про позитивно вирішені проблеми, що були опубліковані на сайті, а також приклади проблем, вирішення яких є тривалим та потребує значних фінансових та часових затрат, тож є певні труднощі з їх вирішенням.

Організатори заходу детальніше зупинились на результатах та представили учасникам сесії діяльність в м.Коломиї всеукраїнського проекту "Відкрите місто", який в Коломиї модерує ГО "Асоціація економічного розвитку Коломийщини" (АЕРК) за співпраці з Коломийською міською радою (http://ww2.gov.if.ua/kolomiyskiy).

Як вже повідомлялось, місто Коломия приєдналося до проекту "Відкрите місто" у вересні 2016 року та стало тридцятим у переліку міст, де працює проект. А зараз вже понад 40 міст та декілька ОТГ приєднались до веб-платформи.

Проект «Відкрита громада – шлях до успіху» є ініціативою Асоціації економічного розвитку Коломийщини, що реалізується в Коломиї в рамках діяльності всеукраїнського проекту «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади» за підтримки Фонду Східна Європа (http://www.eef.org.ua/ua) та проекту Федерації канадських муніципалітетів «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) (http://pleddg.org.ua/ua), що  надали фінансову підтримку для поширення проекту на територію своєї діяльності.

Під час інформаційної сесії присутнім презентовано проаналізовані та підготовлені експертами проміжні результати у Коломиї проектів «Відкрите місто» та «Відкрита громада - шлях до успіху».

На завершення, учасники зустрічі отримали роздаткові матеріали - адаптовані для Коломиї інформаційні буклети двох видів та плакат з логотипами донорів та виконавців проектів, в яких розміщена загальна інформація про проекти, а також пам'ятка для громадян з алгоритмом роботи веб-платформи та переліком найпопулярніших проблем, що висвітлюються на веб-платформі.

Учасники з цікавістю сприйняли інформацію про досягнуті проміжні результати та успіхи проекту і  визнали, що проекти такого роду необхідні для впровадження практично в усіх містах країни, а враховуючи особливості реформи з децентралізації, також у об’єднаних територіальних громадах. Адже, на переконання всіх учасників сесії, а також команди проекту, зручність та оперативність використання можливостей веб-платформи «Відкрите місто» є визначальними для вирішення щоденних проблем міста та поліпшення якості життя загалом.