Презентація проекту АЕРК «Україна – наш спільний дім»

24 лютого 2017 року в м.Коломиї відбулась презентація нового проекту, який впроваджує Асоціація економічного розвитку Коломийщини. Проект «Україна – наш спільний дім. Міжрегіональна співпраця, як шлях до вирішення проблем громади» став можливим в результаті перемоги АЕРК в грантовому конкурсі «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», який проводився в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

На презентації були присутні працівники різних структурних підрозділів Коломийської міської ради та Коломийської райдержадміністрації, представники недержавних організацій та новоутворених об’єднаних територіальних громад Коломийщини, а також ЗМІ.

Під час презентації присутнім повідомлено про головну мету, завдання та очікувані результати проекту в Коломиї та інших партнерських регіонах. Команда проекту та присутні змогли переглянути презентаційні матеріали та акцентувати увагу на тих проблемних моментах, які заважають повноцінній міжрегіональній співпраці, особливо для новостворених ОТГ в умовах децентралізації, а також на можливості уникнення цих проблем чи їх мінімізації.

В процесі презентації персонал проекту висловив сподівання на громадську підтримку під час подальшої реалізації проекту та можливість спільної діяльності і співпраці недержавних організацій  з представниками місцевої влади та місцевого самоврядування.

 Довідково:

 Грантовий конкурс «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні», проводився в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 Адміністратором грантового конкурсу та організатором зустрічі виступив Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» (http://ci-center.org) з міста Перечин Закарпатської області.

Проект спрямований на вирішення проблеми недостатнього рівня міжрегіональної співпраці як між недержавними організаціями так і між органами влади та місцевого самоврядування.

Головною метою проекту є налаштування міжрегіональної співпраці з метою спільної діяльності для демократичних перетворень в Україні, захисту прав громадян та протидії корупції.

Завданнями проекту є:

  • залучити представників цільових груп до заходів по захисту та просуванню прав людини, протидії корупції та громадянської освіти;
  • інформувати місцеві громади на тему громадянської освіти, протидії корупції та процесів децентралізації;
  • створити умови для налаштування міжрегіональної співпраці з метою реалізації спільних проектів та впровадження громадських ініціатив.

Діяльність проекту буде зосереджена у двох територіальних локаціях -  в окремих громадах Івано-Франківщини, де реалізацію заходів впроваджуватиме Асоціація економічного розвитку Коломийщини та Дніпропетровщини, за активної участі партнера проекту «Агенції економічного та соціального розвитку м.Тернівки».

До участі в заходах проекту запрошуються представники новоутворених територіальних громад, які для досягнення головних цілей свою діяльність спрямовують також на сталий розвиток громади, налагодження партнерської співпраці між бізнесом, місцевою владою та громадою, сприяння гендерній рівності, промоцію громади на рівні регіону та України. 

В рамках проекту відбуватиметься ряд інформаційних та навчальних заходів, що сприятимуть налаштуванню партнерських відносин між представниками громадських організацій  та органів місцевого самоврядування – інформаційні сесії, творчі конкурси, ознайомчі комунікативні візити та робочі зустрічі у форматі круглого столу.

Реалізація міжрегіональних проектів сприятиме поліпшенню соціально-економічної ситуації в різних регіонах країни, зокрема, посиленню економічної взаємодії проблемних (сільських, віддалених) територій із більшими містами та регіонами-лідерами. Міжрегіональна співпраця дає можливість ефективніше використовувати наявні економічний і ресурсний потенціали та покращувати самодостатність  місцевих громад.