Представники АЕРК та експерти програми DOBRE відвідали Печеніжинську ОТГ

14-15 лютого 2017 року відбулись зустрічі експертів з місцевого економічного розвитку програми DOBRE з представниками органів місцевої влади, громадської організації «Асоціація економічного розвитку Коломийщини» та громадськими активістами і представниками бізнес середовища Печеніжинської об'єднаної територіальної громади.

В ході візиту експерти програми DOBRE Мік Мюллей (Mick Mullay) та Віталій Юрків прийняли участь у засіданні виконавчого комітету Печеніжинської ОТГ, провели обговорення економічних питань розвитку територій із представниками ГО «Асоціація економічного розвитку Коломийщини» та громадськими активістами. Окрім того делегація програми DOBRE здійснила ознайомчий тур територією ОТГ, де мала зустрічі з представниками місцевого бізнесу та органів місцевого самоврядування.

По завершенні роботи 15 лютого 2017 року експерти програми DOBRE провели  в смт.Печеніжин зустріч у форматі «круглого столу», де обговорили та визначили напрямки економічного розвитку Печеніжинської ОТГ і майбутні заходи щодо впровадження ініціатив громади в рамках проекту DOBRE.

Доцільно згадати, що Печеніжинська ОТГ однією із перших в Україні прийняла участь у конкурсі та була відібрана експертами для впровадження на території Івано-Франківщини програми DOBRE .

Програма DOBRE виконується міжнародною організацією Global Communities (http://www.globalcommunities.org) - є міжнародною некомерційною організацією, яка працює в тісній співпраці з місцевими громадами по всьому світу, щоб домогтися стійких змін, які покращують життя різних груп населення.

Global Communities виконує нещодавно розпочату флагманську програму підтримки місцевого самоврядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) (https://www.usaid.gov) – «Децентралізація – шлях до кращих результатів та ефективності» (DOBRE) – котра стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу.

Розпочатий 8 червня 2016 року 5-річний проект розроблений таким чином, щоб підвищити спроможність керівництва новоутворених об’єднаних територіальних громад ефективно реагувати на пріоритети громадян завдяки оптимальному управлінню ресурсами, підвищенню якості комунальних послуг, стимулюванню місцевої економіки та підвищенню рівня залучення громадян.

Мета програми DOBRE - створити можливості зростання та розквіту цих нових об’єднаних територіальних громадах і водночас мотивувати та бути моделями для інших громад, котрі працюють над об’єднанням.

Головними надавачами технічної допомоги, навчання та підтримки протягом всього проекту в координації з Global Communities будуть Фундація підтримки місцевої демократії (FSLD) з Польщі та Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР). Всі партнери DOBRE підтримуватимуть кожну ОТГ в процесі стратегічного планування за ініціативи громад, результатом котрого стане створення та фінансування проектів місцевого економічного розвитку, державно-приватного партнерства, поліпшення надання послуг, ефективніше управління державними фінансами. Проекти та ініціативи за підтримки DOBRE потребуватимуть адекватного місцевого внеску поряд з коштами, що надаватимуться проектом DOBRE. Через мережу організацій підтримки місцевого самоврядування  та регіональних організацій громадянського суспільства в кожній партнерській області DOBRE сприятиме новому співробітництву та мобілізації ресурсів для проектів місцевого самоврядування.