Посилення організаційної спроможності українських НУО. Участь АЕРК в тренінгу від Корпусу Миру

Асоціація економічного розвитку Коломийщини має довготривалу та плідну співпрацю з багатьма організаціями і в тому числі з міжнародними. Одним з наших постійних та надійних партнерів є Корпус Миру США в Україні. www.peacecorps.gov/ukraine. Це міжнародна організація, яка має свої представництва в декількох десятках країн світу на чотирьох континентах. Тим приємніше, що в команді АЕРК майже завжди працюють волонтери від Корпусу Миру.

Для неурядових організацій співпраця з Корпусом Миру – це щоденна діяльність на благо місцевої громади, а також розширення власних можливостей та організаційного розвитку. Реалізація цілого ряду спільних проектів, акцій та заходів: конференцій, «круглих столів», навчань, тренінгів та мовних клубів є серед основних форм та видів спільної роботи. Така діяльність сприяє поліпшенню якості роботи організації та дозволяє переймати передовий світовий досвід та адаптувати його до потреб територіальної громади.

В рамках традиційної співпраці з українськими громадськими організаціями 6 – 9 вересня 2016 року в м.Києві проходив всеукраїнський чотириденний тренінг для представників неурядових організацій. На запрошення Корпусу Миру США в Україні, що й організував цей тренінг, в ньому взяли участь представник від АЕРК Руслан Вістовський та волонтер Корпусу Миру, який працює в коломийській громаді, Майкл Хатчісон (Michael Hutchison).

З привітальним словом до учасників звернувся Денні Робертсон (Denny Robertson), директор Корпусу Миру США в Україні, який побажав успішного навчання та висловив сподівання на подальшу взаємовигідну діяльність між українським та американським народами.  

Головним натхненником та організатором тренінгу був Роман Олексенко, керівник проекту «Розвиток громад» Корпусу Миру США в Україні. Йому та його команді вдалося забезпечити високий рівень проведення тренінгу та створити позитивну  атмосферу для його учасників.

Тренінг проходив за вельми насиченою програмою під загальною темою: «Посилення організаційної спроможності українських НУО з метою сприяння розвитку громад в перехідний період». Відповідно до графіку роботи, денні сесії складались з 6-7 занять в різних форматах. Найпопулярнішим серед учасників був формат, коли американські волонтери та їх українські партнери разом вирішували покладені завдання, при цьому часто ламаючи стереотипи та комунікативні бар’єри. Обмін інформацією, попереднім досвідом, ознайомлення з форматами діяльності НДО в різних країнах, а також культурними та соціальними особливостями – все це було не лише цікаво для учасників, а й корисно для їх щоденної діяльності у громадах. Під час таких заходів значної ваги для подальшої роботи набувають не лише отримані знання а й нові контакти та можливості для спільної діяльності між партнерами-учасниками.

Тренерами та доповідачами під час навчань були як українці - представники НУО так і їх американські партнери, що працюють волонтерами в різних регіонах країни. Головна тема тренінгу стосовно стратегічного планування та організаційної спроможності НУО  успішно розкрита за якісної роботи Андрія Вишняка - тренера-консультанта, експерта з розвитку громад (м.Перечин).

Запропоновані учасникам під час сесій теми  стосувались наступних питань:

  • організаційна спроможність та організаційний розвиток НУО;
  • особливості організаційного розвитку в умовах сьогодення;
  • оцінка організаційної спроможності;
  • технології діалогу, як інструменти покращення спроможності мотивувати та інтегрувати;
  • оцінка потреб громад;
  • планування та стратегія організації;
  • ефективне спілкування з волонтерами;
  • фінансова незалежність НУО;
  • врядування та система управління організацією;
  • управління персоналом та волонтерами.

Також зацікавлення як в української та американської сторін викликали зустрічі з запрошеними гостями – Вільямом Шрайбером (William Schreiber) – радником при Київській міській адміністрації та Денисом Гурським, засновником і гендиректором компанії «1991 Open Data Incubator», які розповідали про особливості своєї діяльності, проблеми, з якими стикаються та про своє бачення їх вирішення.

 Підсумовуючи результати тренінгу, варто наголосити що кожен учасник мав змогу отримати в повній мірі ті знання та навики, що були запропоновані організаторами від Корпусу Миру. Частина присутніх від українських неурядових організацій мали змогу оцінити свою діяльність у громадах та зрозуміти чи в правильному напрямку розвивається їхня організація, чи необхідно впроваджувати структурні зміни стосовно стратегічного планування та подальшого розвитку.

На завершення тренінгу всі його учасники – представники від української сторони та американські волонтери отримали Сертифікати за підписом Денні Робертсона, директора Корпусу Миру в Україні, що засвідчили їх участь у навчаннях.

Зі свого боку Асоціація економічного розвитку Коломийщини висловлює подяку всій Команді Корпусу Миру США в Україні  та особисто Роману Олексенку, керівнику проекту «Розвиток громад» за багаторічну увагу до нашої організації, за проведену величезну і потрібну роботу та успішні спільні проекти.

Також висловлюємо щире сподівання, що подальша співпраця буде ще насиченішою змістовними проектами, цікавішою та принесе результати, що слугуватимуть не лише розвитку нашої територіальної громади, а й розбудові громадянського суспільства в Україні та працюватиме  на подальше зближення українського і американського народів.

 

 

Більше фото у нас на сайті в розділі "Галерея" та на сторінці Корпусу Миру США в Україні у мережі Facebook за посиланням https://www.facebook.com/PeaceCorpsUkraine/?fref=ts